samochody

Dopuszczalne Bicie Tarczy Hamulcowej Bmw

Dopuszczalne Bicie Tarczy Hamulcowej Bmw. Podczas wymiany tarczy hamulcowej należy ją ocenić pod względem zużycia. Bicie tarczy po 0,21 na stronę.

Warsztaty i serwisy samochodowe Q Service Castrol
Warsztaty i serwisy samochodowe Q Service Castrol from qservicecastrol.eu

Na szkoleniach ate dużo czasu poświęca się wyjaśnianiu pomocności bicia piasty przy uzyskaniu minimalnej dopuszczalnej wartości bicia tarczy. Bicie tarczy po 0,21 na stronę. Na powstawanie różnic w grubości tarczy, oprócz bicia osiowego, wpływ mają też:

Średnica Tarczy Hamulcowej 302/316Mm Grubość Nominalna Nowej Tarczy Hamulcowe 11 Mm Grubość Tarczy Zużytej, Nadającej Się Tylko Do Złomowania 9.5 Mm Maksymalne Dopuszczalne Różnice Grubości Tarcz Hamulcowych 0.018 Mm

Dopuszczalne bicie poprzeczne tarczy hamulcowej nie powinno przekraczać 0,03 mm. Bicie, które wykracza poza dopuszczalną normę z czasem doprowadzi do miejscowego przewężenia tarczy, a dalej do bicia na kierownicy oraz pulsacji pedału hamulca. Przy jakich odchyłkach płaskości czuć na dźwigni (pulsowanie) bicie tarczy podczas hamowania?

Pomiaru Dokonujesz Na Około 2 Cm Od Zewnętrznej Krawędzi, Tarcza Dokręcona Odpowiednim Momentem Na Wszystkie.

W zależności od roweru i jego przeznaczenia stosuje się różne średnice tarcz hamulcowych. 140 mm, 160 mm, 180 mm i 203 mm (odpowiednio nazywane w amerykańskich jednostkach metrycznych 5”, 6”, 7” i 8”). Maksymalne dopuszczalne bicie tarczy hamulcowej zmierzone 1 cm od krawędzi zewnętrznej nie może przekraczać 0,05mm.

Sposób Wykonania Tej Oceny I.

17 lis 2004 00:44 miejscowość: W hamulcach ze stałymi zaciskami hamulcowymi wymagana jest mniejsza wartość bicia osiowego części. Wraz z wymianą tych elementów zaleca się jednoczesną wymianę tarczy.

Wymieniając Klocki, Można Także Zdecydować Się Na Toczenie Powierzchni Tarczy Hamulcowej, Jeśli Jej Stan Na To Zezwala.

W wyniku bardzo częstego zjawiska zapieczenia zacisków hamulcowych dochodzi do przegrzania tarcz hamulcowych i ich zniekształcenia. Na powstawanie różnic w grubości tarczy, oprócz bicia osiowego, wpływ mają też: Często na tarczach można spotkać wskaźnik w postaci nawiercenia na powierzchni tarczy, kiedy staje się on niewidoczny to znak że tarcze przekroczyły minimalną grubość kwalifikują się do wymiany.

Maksymalne Dopuszczalne Bicie Tarczy Hamulcowej Zmierzone 1 Cm Od Krawędzi Zewnętrznej Nie Może Przekraczać 0,05 Mm.

Też miałem bicie tarczy ale wymieniłem klocki na nowe i też po jakiś 1000km wszystko było ok. Bicie tarczy po 0,21 na stronę. Tarcze też mają znaczniki i najczęściej jest to kryza zrobiona frezem na czole tarczy, zdejmij koło i pokręć a na 99% znajdziesz takie miejsce, może też być wybita minimalna grubość tarczy na części dochodzącej do piasty, a tedy trzeba sobie mierzyć, w aso podadzą ci na telefon jaka jest minimalna albo znajdziesz w necie taki.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *