samochody

Co Ile Kilometrów Wymiana Sondy Lambda Mercedes 190

Co Ile Kilometrów Wymiana Sondy Lambda Mercedes 190. W tym przypadku czeka nas wizyta w warsztacie i podpięcie auta do komputera diagnostycznego. A z tego co pamietam mercedes potrzebuje 3 bara aby w ogole odpalic.

Obalamy mity Docierać, czy nie docierać?
Obalamy mity Docierać, czy nie docierać? from duda-cars.pl

Jedną z nich jest kontrolka silnika, której zapalanie się może być spowodowane wieloma przyczynami. Problem z układem wtryskowym to często spadek mocy i dymienie na czarno. Kontrolki w aucie informują nas o działaniu najważniejszych układów w samochodzie.

Nie Ma Lambdy W Tym Silniku.

Sonda lambda jest podatna na spaliny, dlatego im brudniejsze spaliny, tym do szybszego jej zużycia dochodzi. Dotyczy to nie tylko samej sondy, ale także pozostałych elementów wydechu. Kiedy katalizator ulega zużyciu, wtedy pojawia się spory dylemat dla właściciela.

Jest Tam Pełno Różnistych Artykułów Na Ten Temat, Które Ci Wyjaśnią Jak Działa Sonda Lambda, Jakie Są Rodzaje Tych Sond, Po Co Są Dwie, Z Jakimi Innymi Czujnikami Współpracują Itd Itd.

Jeżeli wymiana nie przyniesie poprawy filtr powietrza i paliwa (profilaktycznie). Problem z układem wtryskowym to często spadek mocy i dymienie na czarno. Dodam iż do wymiany mam rozrząd bo nalatane prawie 130 000 i łańcuch aż rzęzi, a w ksiazce serwisowej wyraznie napisane, że wymiana po ok 130k (całe szczescie mozna zrobić samemu, a koszt kompletu to okolo 200zł).

Koszt Wymiany Filtra Cząstek Stałych To Nawet Kilka Tysięcy Złotych, Dlatego Zdecydowanie Lepiej W Tym Wypadu Zapobiegać, Niż Leczyć.

Niedopalone paliwo będzie generowało sporo nagaru w komorach spalania, na świecach i zapcha katalizator. Samochód nie słabnie bez powodu: Od zakupu pali się w niej cały czas kontrolka mil (check engine).

Albo Zatankowałeś Kiepskie Paliwo, Albo Coś Się Popsuło, Albo Silnik Po Prostu Już Się Zużył.

Mercedes vito 2.2 cdi, renault espace 2.0 dci, vw transporter t4 2.5 tdi 2001 r, subaru forester 2.0 turbo, volvo v70xc 2,5 1999, 2xvolvo 855 aut. Na szczęście nie zawsze kontrolka check engine musi oznaczać poważną awarię. Z sondą do komputera za spadek mocy auta może odpowiadać źle działająca sonda lambda, która kontroluje jakość mieszanki, trafiającej do wtryskiwaczy.

Silnik Będzie Działał, Tylko Że Może Więcej Palić Bo Komputer Nie Będzie Wiedział Jaki Jest Skład Spalin I Na Wszelki Wypadek Będzie Zapodawał Bogatą Mieszankę.

Ja myślę, że jak chcesz zgłębić wiedzę o sondach lambda, to musisz poszperać w necie. Sonda lambda w samochodzie to jedna z tych auto części, o której istnieniu wielu kierowców nie ma nawet pojęcia, do chwili, gdy dojdzie do jej awarii. A z tego co pamietam mercedes potrzebuje 3 bara aby w ogole odpalic.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *